İl Genel Meclis Başkanı Şahin de tepki gösterdi

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin yazılı açıklamayla, Çanakkale Belediye Meclisindeki olaya değinerek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı kınadı.

10182
İl Genel Meclis Başkanı Şahin de tepki gösterdi

Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale Belediye Meclisi’nin 2017 Ekim Ayı Toplantısı’nda Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın Ak Parti’li Belediye Meclis Üyemiz Sayın Tülay Ömercioğlu’na hitaben kullandığı “Kesin, konuyu kapat, biraz ahlaklı olun, konuşma, otur yerine” şeklindeki yakışıksız ve nahoş ifadelerini içeren görüntüleri esef ve üzüntü içerisinde izledik. Bir Belediye Meclisi olması ile beraber kullanılan bu ifadelerin bir kadına karşı kullanılması haliyle sadece Çanakkale’mizde değil tüm Türkiye’mizde tepki çekmiştir. İsterdik ki Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan kadın bir Belediye Meclis Üyesi’ne karşı kullandığı bu talihsiz ifadelerle değil, yapmış olduğu belediyecilik hizmetleri ile Türkiye gündemine gelsin. Ancak yaşanan bu müessif olay bize göstermektedir ki her fırsatta kadına şiddete karşı olunduğu söylenip gündeme getirilmekle kadına olması gereken değer layıkıyla verilmiş olmuyor. Bu hassasiyette olduklarını lisan ile sürekli ifade etmekten ziyade öncelikle bunu ifade edenlerin kendi hal, tavır ve davranışlarında bu hassasiyete riayet etmesi gerekiyor. İnsanın ele verir talkını, kendi yutar salkımı durumuna düşmemesi gerekiyor. Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan yeri geldiğinde Çanakkale’mizi Barış’ın Kenti olarak niteler. Bu slogan ile öğünen ve Çanakkale’mizin kimi yerlerine bu sloganı yazan Ülgür Gökhan yönettiği Belediye Meclisi’nde bir kadın meclis üyesine karşı kullandığı bu “Kesin, konuyu kapat, biraz ahlaklı olun, konuşma, otur yerine” şeklindeki huzuru bozan bu ifade ve tavırlarla mı bu barışı sağlayacağını zannetmektedir? Cumhurun oyuyla gelen bir kadın belediye meclis üyesinin görev yaptığı belediye meclisindeki konuşmasını engelleyen bu faşizan tavırlarla mı CHP’li belediye başkanı Cumhuriyet’in vazgeçilmez değerlerinden olan kişilerin kendini ifade etme hak ve özgürlüklerine sahip çıkacaktır? Bu çirkin ifadeler bizleri olduğu kadar Aziz Milletimiz ’in vicdanını da derinden yaralamıştır. Bu yakışıksız tavrın savunulacak, geçiştirilecek, normal kabul edilebilecek hiçbir yanı bulunmamaktadır. Neresinden tutulursa tutulsun tutanın elinde kalacaktır. Bir belediyenin yönetiminde hakaret dolu yaklaşımlarla faşizan bir tutum sergileyen zihniyetin devleti yönetmeye talip olduğunda insanların nasıl bir yönetimle karşı karşıya kalacağı açıkça ortaya çıkmıştır. Yaşanılan bu talihsiz olay sebebi ile hakarete uğrayan, konuşma hakkı elinden alınıp susturulan, olması gereken demokratik bir belediye meclisi yerine baskıcı bir ortamda nezaket kuralları ile bağdaşmayacak emir ve sözlere muhatap olan Ak Parti Belediye Meclis Üyemiz Tülay Ömercioğlu’na geçmiş olsun diyor, bu kabul edilemez tavırlarıyla kadın bir belediye meclis üyesine manevi ve psikolojik anlamda şiddet uygulayan Çanakkale Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ülgür Gökhan’ı esefle kınıyorum.”
 


Etiketler; #Ömer Şahin
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.