Reklam

AK PARTİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI

AK Parti Ayvacık seçim koordinasyon merkezinin açılışı miting havasında gerçekleşti. SKM açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da katıldı.

1434
AK PARTİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI

AK Parti Ayvacık seçim koordinasyon merkezinin açılışı miting havasında gerçekleşti. SKM açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da katıldı.
2019 yerel seçimlerine sayılı haftalar kala AK Parti’de seçim koordinasyon merkezinin açılışı gerçekleşti. Ayvacık Çarşı içerisinde gerçekleşen açılışta AK Parti Ayvacık il genel meclis üyesi ile beraber belediye meclis üyesi adayları da halka tanıtıldı.
Açılış konuşmasını yapan Ayvacık AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Engin seçim koordinasyon merkezinin açılışının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Konuşmanın ardından sahneye çıkan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin vatandaşlara yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi. Miting havasında geçen açılışta konuşan Ayvacık Belediye Başkanı ve AK Parti Ayvacık Belediye Başkan Adayı Mehmet Ünal Şahin konuşmasında, “Beni bu dönem 4. döneme tekrardan aday gösteren Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekillerime çok teşekkür ediyorum. Adaylık başvurusu yapmamama rağmen yine beni burada sizlere hizmet etmek için layık gördüler. Bakınız Ayvacık biz gelmeden önce ne haldeydi, şimdi ne halde. Ayvacık 4 bir yandan büyüyor ve gelişiyor. Yaptığımız yatırımlarla, çalışmalarla, hizmetlerle ve projelerimizle Ayvacık bir dünya markası olma yolunda adım adım ilerliyor.

Biz göreve geldiğimizde ilk ne yaptık? Altyapımız önemli dedik altyapımızı yaptık. Kadastro çalışması gerçekleştirdik. Özellikle Ayvacık mezarlığımızda yaptığımız kadastro çalışmasıyla halkımız dedelerinin mezarlarını bile milimetrik olarak bulabilirler. Bunun yanından önceden bizim cenazelerimiz omuzlarda taşınırdı. Şimdi ise 1 değil, 2 değil, 3 değil tam 4 tane cenaze aracımız var.  Biliyorsunuz Ayvacık’ta son bir deprem afeti yaşadık. Biz depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızla bir araya geldik. Orada hasar gören kullanılmayan yapılar ve bozuk yapılardı. Bizden evvel Ayvacık’ta yılda 2 tane ruhsatlı yapı yapılırken, şimdi binlerce yapı yapıldı. Var mı birinde bir sıkıntı? Yok çok şükür. Herkes layıkıyla yaptığı sürece bu binalarımız depreme dayanıklıdır” dedi.
Şahin yaptığı hizmetler ve projelerinden de bahsederek, “Şimdi ilk olarak doğalgaz meselesinden başlamak istiyorum. Başkalarından umut bulmayın. Bakın elimizde belgelerimiz var. 2012 yılında talep örgütlenmesi yaptık, halkımızdan imza topladık. O zaman bütün birimlere başvurumuzu yaptık. Ekiplerimiz kahvehane kahvehane dolaşarak imza topladılar. Yeterli imza toplanmadı. Tabi bu yeni süreçte binlerce ev de yapıldı. Doğalgazı biz getirebiliriz. Ezine’den Akçansa Çimento Fabrikası için geçti ve sadece bir mahalleye geldi. Doğalgazımız gelecektir ama biraz zaman da geçebilir. Biz bir müddet sonra doğalgazımızı bile kendimiz üreteceğiz. Bakın TROAS Katı Atık Tesisi’mizin çalışmasını yapıyoruz. Bugün bize bir yazı geldi ve altında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. Bu tesiste çöpten biyoenerji ve gaz elde edeceğiz. Bunun için TROAS Katı Atık Birliği’nin şirketleşmesi lazım. Bunun için müraacatımızı yapmıştık ve bugün itibariyle bu iş imzalanmıştır. Bakınız Ayvacık için önemli bir proje daha Ayvacık Meslek Yüksek Okulu. Bu okulumuzun inşaası bitti. Kısa zaman sonra burada 2000 öğrenci olacak, az bir sayı değil. Bakın Ayvacık’ta Adalet Bakanlığı tarafından cezaevimiz yapılıyor. Burada zeytin işleme tesisi olacak. Biz Ayvacık’ın ekonomisi gelişsin diye çalışıyoruz. Ben ev yüzü görmem diyen yüzlerce vatandaşımız TOKİ sayesinde ev sahibi oldu. Biz ev yapıyoruz, bazı vatandaşlar da su giderim tıkandı diye bizi şikayet ediyor. Biz ne yapıyoruz ona bir önce baksınlar. Bakınız ilçemizin dört bir yanında yaptığımız yatırımlar var. İşte yüzme havuzumuz, spor salonlarımız, okul binalarımız, TOKİlerimiz, üniversitemiz, hastanemiz, arıtma tesislerimiz. Daha sonra sizlerle yeniden buluşmamızda projelerimizden daha da bahsedeceğiz. Truva yılı sebebiyle Ayvacık’ta ne yapabiliriz diye düşündük ve HEKTOR’un heykelini dikmeye karar verdik. Hektor, Anadolu topraklarının ilk savunucu askeridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Savaşı sonrasında diyor ki, Hektor’un öncünü aldım diyor. Biz bunun için bu heykeli yaptık. Bilmeyenler için söylemek istedim. Su katılım parasından da bahsetmek istiyorum. 2464 sayılı belediyeler kanununda 88. ve 89. maddelerinde bu var. Sayıştay bunu bizden istiyor. Çanakkale Belediyesi her yıl alıyor. Bizim de almamız gerekti ama biz bunu halkımızı göz önünde bulundurarak düşük emlak değeri üzerinden aldık. Bunu almıyorum demek suçtur. İnanın hiçbir şeyi satmadan biz aldık. Tapuları belediyededir. Gelin görün. Biz satmadan bu işi götüreceğiz. Biz Ayvacık’ın katma değerini yükselttik. Bakın bugün 175 kişi belediyemizde çalışıyor. Bugün Ayvacık’a kattığımız para aylık 550 bin lira. Biz Ayvacık’ı her yönden geliştirmeyi kendimize borç biliyoruz. Ayvacık ekonomisiyle de örnek bir ilçe olma yolunda ilerliyor” dedi.

Açılışa katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da yaptığı konuşmada, “Ayvacık bizim gözbebeğimizdir. Ayvacık bizim için değerlidir. Çalışkan bir belediye başkanımız var. Biz onun sonuna kadar arkasındayız. Ayvacık son yıllarda her yönden büyük ilerleme kaydetti ve kaydetmeye devam ediyor. Çanakkale her ilçesini geliştirmeye çalışıyoruz. Bakın bir müjde daha vermek istiyorum. Şu anda Behramkale yolumuzu genişletiyoruz. Sonrasında da Babakale’ye kadar olan yolumuzu genişleteceğiz. Çünkü buraya daha fazla turist gelmesini istiyorsak, ulaşım sıkıntımız olmaması gerekir. Biz başladığımız işi yarım bırakmayız. Buranın kaderi turizme bağlı. Ulaşım olacak ki turizm ve tarım daha değerli olsun. Ayvacık’ın ne eksiği varsa yapmaya çalışıyoruz.  Yeni dönemde de Küçükkuyu rampalarımızı da tamamlayarak ulaşımımızı daha da rahatlatacağız. Bakınız TROAS birliğinin başkanı bizim başkanımız. Burada bir enerji üretilecek ve burada bir istihdam oluşturacağız. Hizmet bizim işimiz. Şimdiye kadar söyleyip de yapmadığımız hiçbir iş olmadı. Bu makamlar gelip geçicidir ama hizmetler kalıcıdır” dedi.
Bülent Turan’ın konuşmasının sonunda il genel meclis üyesi ve belediye meclis üyesi adaylarını da halka tanıttı. Program sonrasında ilçe seçim koordinasyon merkezinin açılışı gerçekleşti.


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.