GESTAŞ'tan 2015 Sayıştay raporu açıklaması

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş., bazı yayın organlarında 2015 Sayıştay Raporu'nun sorumlusunun  mevcut genel müdür olduğu algısı oluşturularak, şirket nezdinde usulsüzlük yapıldığı izlenimi verilmeye çalışılan haberlere yönelik hukuki yollara başvurdu.

1083
GESTAŞ'tan 2015 Sayıştay raporu açıklaması

Konuya ilişkin GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş.’den ‘Kamuoyunun Dikkatine!’ başlığı altında yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bazı yayın organları, bir süredir şirketimizle ilgili yayımlanan 2015 Sayıştay raporu üzerinden ‘algı operasyonu' çabası içerisine girmiştir. GESTAŞ olarak bir süredir yazılıp çizilenleri sükûnetle takip etmekteyiz. Genel Müdür'ümüzün şahsına ve şirketimize yönelik bu yıpratma politikası içeren masa başı haberlere karşı hukuki yollara başvurmuş bulunmaktayız. Yayımlanan haberlerde, 2015 Sayıştay Raporu'nun sorumlusunun şirketimizin mevcut Genel Müdür'ü olduğu algısı oluşturularak, şirket nezdinde usulsüzlük yapıldığı izlenimi verilmeye çalışılmıştır. Şunun altını çizmek isteriz ki; şirketimiz mevcut Genel Müdürü'nün göreve başlangıç tarihi 25 Ocak 2016'dır. Adından da anlaşılacağı gibi 2015 Sayıştay Raporu, 2015 yılı içerisindeki faaliyetleri kapsamaktadır. GESTAŞ Yönetim Kurulu, İl Valisi, İl Belediye Başkanı, İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Genel Meclis Başkanı, İl Genel Meclis üyesi, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi ve GESTAŞ Genel Müdür'ünden oluşmaktadır. 2015 Sayıştay Raporu'nda yer alan 2015 yılı faaliyetleri döneminde Yönetim Kurulu'nda bulunan ve şimdiki dönemde de Yönetim Kurulu'nda olan tek isim Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'dır. Şirketimiz, taşınan yolcu sayısı, filosundaki gemiler ve sunduğu hizmetlerle ülkemizin saygın deniz ulaşım şirketlerinden; Çanakkale'mizin ise en değerleri kurumlarından biridir. Söz konusu haberlerde; şirketimizin güvenilirliğini sarsıcı, marka değerini zedeleyen ve ticari itibarını yıpratmaya yönelik haksız saldırılar yer almaktadır. Gerçeğe aykırı beyan, niteleme ve değerlendirmelere gidilerek içerik ile uygun düşmeyen tahkir edici, okuyucuda husumet ve kuşku oluşturan dil ve ifadelerin kullanılarak eleştiriler yapılmış olması da üzüntü vericidir. Bu haberlerle ilgili hukuki süreci başlattığımızı bir kez daha hatırlatır, takdiri kamuoyuna bırakırız.”
 


Etiketler; #gestaş
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.