AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bir dizi programlarda bulunmak üzere gittiği Gelibolu’da vatandaşlarla ve triatlon sporcularıyla buluştu. Gelibolu’da yapılması planlanan yüzme havuzu ve spor kompleksinin alanını gezen Turan, projenin zemin etüt çalışmasının yapıldığını belirterek, “Bu mega kompleks, sadece Gelibolu’muza değil, bölgemize hizmet verecek. Çanakkale’mizin tüm talepleriyle titizlikle ilgileniyoruz” dedi.
 
Çanakkale’nin her yerinde spor alanında önemli yatırımları hayata geçirmeye gayret ettiklerini ifade eden Turan, “Gelibolu’muzda kapalı yüzme havuzu yoktu. Bu konuda, özellikle triatlon sporcusu kardeşlerimizden ve hemşehrilerimizden bir talep söz konusuydu. Gençlik ve Spor Bakanımızla konuşarak, ilçemize modern bir yüzme havuzu kazandıracağımızın müjdesini Gelibolu’ya iletmiştik. Gelibolu Spor Tesisleri; açık ve kapalı okçuluk salonu, havalı tabanca atış salonu, yüzme havuzu ve spor salonumuzun tamamını kapsayan dev bir proje. Yaklaşık 20 gün içerisinde ihale aşamasına geçilecek. Söz verdik, en kısa sürede temelini atarak gençlerimizin, sporcularımızın ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.
 
“TÜM DÜNYA HER ALANDA ŞAHLANAN BİR TÜRKİYE’Yİ SEYREDİYOR”
Türkiye’nin Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Dengeleri değiştirecek, ülke ve millet adına yeni bir dönem başlıyor. Tarihi yolculukta, tarihi bir rotaya daha kavuştuk. Ülkemiz her geçen gün küresel bir güç olduğu iddiasını güçlendiriyor. Tüm dünya, adeta her alanda şahlanan bir Türkiye’yi seyrediyor. Ülkemizin sahip olduğu tüm kaynakları milletimizin hizmetine sunacağımıza söz vermiştik. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı doğalgaz rezervi, ekonomimizin daha güçlü hale gelmesi ve milletimizin refahı açısından oldukça kıymetli. Bu müjde; sadece doğalgaz rezervi bulunmasından ibaret değildir, aynı zamanda, kirli senaryoları yırtıp sahiplerinin yüzüne bir daha çarpan, yeni Sevr'ler imzalatma hayalleri kuranlara ise tokat gibi bir cevaptır. Başarı, yıllardır her riskli süreçte Liderine sahip çıkan 83 milyon milletimizindir. Daha yeni başlıyoruz.
 
“83 MİLYONUN SEVİNCİNE ve HEYECANINA ORTAK OLMAYAN BİR ANLAYIŞ MUHALEFET DEĞİLDİR”
Muhalefette hazımsızlık had safhada. Siyasette farklılıklar ayrı bir konu, tarihi bir başarıdan gurur duymak ayrı. 83 milyonun sevincine ve heyecanına ortak olmayan bir anlayışın muhalefet olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Tüm dünyanın gündemine giren bir konunun bazı muhaliflerde sadece eleştiri gündemi olması oldukça düşündürücü.? Ne yani, 320 metreküp doğalgaz rezervi bulduk diye muhalefetten özür mü dileyeceğiz? Kimse algı ve manipülasyon peşinde koşmasın. Sevinemeyenlere kızmıyor, acıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Alanda incelemelerde bulunan Turan, ardından yüzme havuzu ve spor kompleksi taleplerinin karşılık bulmasından dolayı teşekkür etmek için gelen triatlon sporcusu gençlerle sohbet etti. Ziyarete Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Gelibolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Özdemir, AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Serhat Sürücü katıldı.


Kaynak: Haber Merkezi