Vali İlhami Aktaş, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Trafik Eğitim Parkurunu ziyaret ederek Trafik eğitimi alan öğrencilerle bir araya geldi.
 
Vali İlhami Aktaş, programda Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerine Emniyet ve Jandarma trafik personelleri tarafından verilen eğitim sunumunu izledi. Ardından öğrencilerin eğitim parkurundaki uygulamalı eğitimlerini izleyen Aktaş, öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili sorular sordu. Çocuklara verilen trafik eğitimleri ile gelecekte trafikte daha güvenle ve huzurla hareket edilmesinin önemine değinen Vali İlhami Aktaş, “Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Çocuk Trafik Eğitim Parkuru ile geleceğin güvenli trafiğini bugünden inşa ediyoruz. Parkurumuzda trafik ve ilk yardım eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza trafikte güvenli bir şekilde nasıl hareket etmeleri gerektiğiyle ilgili becerileri kazandırıyoruz. Burada çocuklar ve öğrenciler hem eğlenecekler hem de trafik kurallarını öğrenecekler. Böylece çocuklarımızda ve öğrencilerimizde trafik bilinci daha da artmış olacak. Trafik eğitim parkuru Çanakkale’mize hayırlı olsun” dedi.
 
Vali İlhami Aktaş, çocuklara trafik eğitimi veren Emniyet ve Jandarma trafik personellerine teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Programda Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ile Emniyet ve Jandarma trafik personelleri de yer aldı.
 
Haber Merkezi