18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü nedeniyle Şehit aileleri ve gaziler onuruna Çanakkale Valiliği tarafından yemek programı düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen programa; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit,  Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan Oran, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Şube Başkanı Gülşen Uz, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Şube Başkanı Sebahat Korkmaz Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Muharrem Şahin, askeri ve mülki erkan ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda, şehitlerimiz için edilen duaların ardından, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın birer konuşma yaptılar. Vali İlhami Aktaş, düzenlenen programda şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi.