Türkiye genelinde yayınlanan resmi ilanları tek bir platformda birleştiren Basın İlan Kurumunun ilan portalı ilan.gov.tr’nin mobil uygulaması yenilendi.
 
Kullanıcı dostu yeni mobil uygulama sayesinde resmi ilanlara daha hızlı ve kolay erişilebilecek. Android ve IOS tabanlı bütün mobil cihazlara indirilebilen ilan.gov.tr uygulaması; 81 ilde 1.000’e yakın gazetede yayımlanan, günlük 600’ün üzerinde icra, ihale, tebligat ve kamu – akademik personel alım ilanını barındırıyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay menü yapısı ile kullanıcılar uygulamada aradıkları içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilecek. Uygulamayı ilgili platformların uygulama mağazalarından “ilan.gov.tr” adıyla aratarak indirmek mümkün.
 
HIZLI VE KOLAY ARAMA ALTYAPISI
 
Kullanıcılar; sayfa sonunda bulunan “Arama” seçeneği ile kategorilere göre ilerleyebiliyor, detaylı arama seçeneğiyle de ilanı yayınlayan gazete, ilanı veren kurum,  il-ilçe ve ilan türü şeklinde filtreleme yapabiliyor ve ilgi alanına göre istediği ilana hızlıca ulaşabiliyorlar. “Kayıtlı Aramalar” özelliği sayesinde de aramalar daha sonraki kullanımlar için kaydedilebiliyor.
 
ilan.gov.tr uygulamasına elektronik posta adresi ve şifre ile ücretsiz olarak üye olunabiliyor.