Olağan Genel Kurula başta Çanakkale Valisi İlhami Aktaş olmak üzere üyeler ve aileleri de  katıldı.  Kentin ileri gelen bir çok siyasi ismi de çelenk ve çiçek göndererek tebriklerini iletti. 

Genel kurulu divan üyeleri olan Hasan Sami Er, Esma Sabaz, Mahmut Ertul Akışık yönetti. Faaliyet ve denetleme raporlarının okunmasının ardından seçime geçildi. 

 Tek aday olarak seçime katılan Hafize Akıncı oy birliği ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı oldu. Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti başkanlık seçimlerini 3.kez kazanan Hafize Akıncı kongrede bir konuşma yaptı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;’’ çok değerli cemiyet üyeleri beni bu göreve tekrara layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Pandemi dönemi dolayısıyla bu son 3 yılda gerçekten çok kötü zamanlar geçirdik yerel basın olarak, halk olarak bu zorlu süreçten hep beraber birbirimizden destek alarak çıktık. Bu pandemi dolayısıyla yapamadıklarımızı şuanda seçilen kurulumuzla beraber yapacağımıza söz veriyoruz. Bu yapamadıklarımızı bundan sonraki 3 yılda yapacağımıza ve hep beraber olacağımıza söz veriyoruz. Birbirimizi ayrıştırmadan beraberce bir şeyler yapmaya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

VEFAT EDEN GAZETECİLER DE UNUTULMADI

 Konuşmasında pandemi döneminde yaşamlarını yitiren gazetecilere de değinen Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Bakanı Hafize Akıncı konuşmasına Şu ifadelerle devam etti; ‘’ pandemi dolayısıyla aramızdan ayrılan cemiyetimizin üyesi Cemal Oral ve yine cemiyetimizin üyesi Ferit Kavaz, Mehmet Çelen gibi vefat eden gazetecilerimizi rahmetle anıyoruz. Ben fazla bir şey konuşmak istemiyorum. Geçen kurulumuzda da dediğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diye inşallah yeni yönetim kurulumuzda bundan sonraki 3 yılda verdiğimiz sözleri gerçekleştireceğiz’’ diye konuştu. Başkan Hafize Akıncı’nın konuşmasından sonra Olağan Divan Kurulu Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Asil Üyelerini ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Denetleme Kurulu Üyelerini açıkladı.

Buna göre; 
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Hafize Akıncı, Gökhan Özbertun, Utku Cüce, Burak Akay, Kerem İriç oldu. 
Denetleme Kurulu Asil Üyeler; Esma Sabaz, Mert Öztürk, Mustafa Suiçmez oldu.


Kaynak: Haber Merkezi