Vali İlhami Aktaş, Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek için Trafik ekiplerince gerçekleştirilen trafik denetimlerine katıldı.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” kampanyası kapsamında “Bayram Yolunda, Her Şey Yolunda” sloganı ile İzmir Yolu Uygulama kontrol noktasında, vatandaşlarla görüşen Vali İlhami Aktaş, araç sürücülerine ve yolculara emniyet kemeri takılması, aşırı hız yapılmaması ve araç seyir halinde iken sürücülerin cep telefonu ile ilgilenmemeleri konusunda uyarıda bulunarak trafik kurallarıyla ilgili uyarıcı bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı.
 
Araç içerisinde bulunan çocuklara aşırı hız, emniyet kemeri kullanımı, seyir halindeyken cep telefonu kullanımı ve kural ihlallerine karşı ebeveynlerini uyarmalarını isteyen Vali İlhami Aktaş, çocuklara kırmızı düdük ve tişört hediye etti.
 
Çanakkale il genelinde Kurban Bayramı tatili nedeniyle Çanakkale Valiliği olarak gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak kazasız hayırlı yolcuklar yapmaları temennisinde bulundu.
 
Trafik denetlemelerinde görev alan Emniyet ve Jandarma ekipleriyle de sohbet eden Vali İlhami Aktaş, “Kurban Bayramı Trafik Tedbirlerinin titiz bir şekilde uygulanmasında görev alan her kademedeki tüm ekiplere teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.
 
Vali İlhami Aktaş tarafından gerçekleştirilen trafik denetimlerinde İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yasin Pala, İl Jandarma Komutan Yardımcıları J.Albay   Kamil Türkdönmez ,  J.Albay Özgür Türkan ile Jandarma ve Emniyet personelleri bulundu.