Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan S.Kaya Üzen her zaman demokrasinin, milletin ve devletin yanında olduklarını belirterek, “’Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesini şiar edinen bizler, demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız” dedi.

Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline yapılan alçakça saldırıyı unutmadıklarını ve unutmayacaklarını nesiller geçse de hafızalarda hep diri tutulacağını belirten Kaya Üzen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Türk milletinin, 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında verdiği kahramanca mücadelenin içerde ve dışarda hainlerin oyununu bozduğunu belirten Kaya Üzen, "Türk milleti, ihanetin karşısında topyekün durarak destan yazdı. Birlik ve beraberliğimizin gücünü, Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. "
Türk milletinin darbeyi önlemek için uçakların, tankların ve tüfeklerin karşısına kendini siper ettiğini hatırlatan Üzen, 15 Temmuz'un bir demokrasi zaferi olduğunu söyledi.  Başkan Üzen, "15 Temmuz Gecesi, milli birlik ve beraberliğimizin vücut bulduğu direnişin simgesi oldu. Vatan söz konusu olduğunda bu milletin her bir evladı tereddüt etmeden canını ortaya koyabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Vatanını korumak adına iman dolu göğüslerini siper eden vatan evlatlarımızla hepimiz iftihar ediyoruz.Türk iş dünyası olarak, aynı ruh ve aynı inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını da yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız.  Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir kez daha tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Yüce Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz.” dedi.