Çanakkale’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.
 
Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
 
Yemek öncesi Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş, şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları ziyaret ederek, konuklarını tek tek selamladı. Programda; Vali İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer tarafından şehit yakınları ve gazilerimize hitaben birer konuşma yapıldı. Yapılan konuşmaların ardından, Şehitler Camii İmam Hatibi Yahya Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı, şehitler için dualar okundu.
 
Deniz Polisevinde gerçekleşen yemeğe;  Şehit yakınları, Gaziler ve ailelerinin yanı sıra Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş,  AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve eşi Yücel İskenderoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın eşi Kevser Turan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit,  Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Çanakkale Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Muharrem Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Yavaş katıldı.
 
Haber Merkezi