ITP (Pıhtılaşma bozukluğu) hastalığı bulunan iki gebe Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde sezaryen ile doğumu ile sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuştu. Operasyonu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Serhat Çeliker’e Hematoloji Uzmanı Uz. Dr. Serkan Güven’in de eşlik etmesiyle başarılı operasyonlara  imza atıldı.
 
Hastane sosyal medya hesaplarından yapılan fotoğraflı paylaşımlarda, ITP hastalığı bulunan gebelere yapılan sezaryen ameliyatlarının Çanakkale’de bir ilk olma özelliğini taşıdığı ifade edildi. Op. Dr. Serhat Çeliker tarafından yapılan açıklamada “Yan dal uzmanlarımızın da aramıza katılmasıyla beraber hastanemizde yapılabilecek işlem sayısı artmıştır. Gebelerimizin ameliyatlarından önce Hematoloji uzmanımız ile planlamamızı oluşturduk. Yan dal uzmanımızın da konuya hakim olmasından dolayı operasyonlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik” dedi.
 
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ise, “Ailemize dahil olan Hematoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Jinekolojik Onkoloji, Cerrahi onkoloji, Geriatri, Nefroloji, Onkoloji, Romatoloji, Endokrinoloji, Yoğun bakım, Algoloji, Gastroenteroloji gibi yan dal uzmanlarımızın da katılmasıyla birlikte hastanemizde yapılan işlem çeşitliliği artmıştır. Böylelikle farklı hasta grupları geldiğinde hem teknik hem de beyin gücü olarak neredeyse hepsine müdahale edebilir duruma gelmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi