Tarım arazilerinin korunması ve daha verimli kullanılmasına yönelik kararların değerlendirildiği Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.
 
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Defterdarı Doğan Adıgüzel, DSİ 252. Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, Onsekiz Mart Üniversitesi Temsilcisi Fırat Alatürk, Ziraat Mühendisleri Odası Temsilcisi Hicri Nalbant, Ticaret Borsası Temsilcisi Melih Gündoğdu, TEMA Vakfı Temsilcisi Onur Arslan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü personelleri katıldı.
 
Toplantıda; ilin arazi ve toprak kaynaklarının bilimsel esaslara uygun olarak belirlenmesi, arazilerin teknik açıdan sınıflandırılması, arazi kullanım planlarının doğru şekilde yapılabilmesi, tarım arazilerinin korunması ve geliştirilmesi, bu arazilerin amaç dışı ve yanlış kullanımlarının önlenmesi, kullanılabilecek alanlarda ise çevre arazilerini korumayı sağlayacak yöntemlerin oluşturulmasına ilişkin konular ele alındı. Toplantı gündem maddelerinin sunumlar eşliğinde görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi.
 
Haber Merkezi