Ayvacık ilçesinde geleneksel hale getirilen güz panayırı başladı. Güz panayırımızın da bahar panayırımız kadar ilgi görmesi bekleniyor.

Panayıra Çanakkale bölgesinin yanı sıra, Balıkesir, Aydın, Muğla, İzmir ve İstanbul gibi bölgelerden gelen onlarca esnaf panayır alanındaki yerlerini aldı. Ayvacık Belediyesi tarafından düzenlenen panayırda yöresel birçok ürünün yanı sıra elektronik, giyim, hediyelik, çeyiz, ayakkabı ve daha birçok ürün satışı yapılıyor.

Panayırın her yıl geleneksel halde düzenlendiğini ifade eden Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, “Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep sonrasında panayırımızı güz dönemleri diye tabir ettiğimiz eylül ayında da düzenlemeye karar vermiştik. Bahar panayırımız gibi güz panayırımız da bölgenin en büyüğü olacak. Yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz. Daha önceki yılda da güz panayırımızı yapmıştık. Vatandaşlarımız da inşallah bu yılki Güz Panayırı’ndan memnun kalırlar.” dedi.

Ayvacık Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen panayıra ilk gününden yüzlerce kişiyi ağırlamaya başladı. Gerekli önlemlerin de alındığı panayır festivalimiz, Pazar gününe kadar sürecek.