Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin’in ağabeyi İsmail Nazif Şahin vefat etti. 64 yaşında yaşamını yitiren İsmail Nazif Şahin’in cenazesi Ayvacık Pazaryeri camiinde kılınan öğle namazının ardından yapılan bir tören ile şehir kabristanlığında toprağa verildi.

Cenaze namazı sonrası bir konuşma yapan Başkan Mehmet Ünal Şahin ‘vefat eden ağabeyinin dünyaya Down sendromlu olarak geldiğini belirterek, ağabeyiyle beraber yaşadıkları süreci anlattı. Şahin ‘’Çocukluk yıllarında bu hastalığın tam olarak ne olduğu bilmiyorduk. Vatandaşlarımız engelli hastalara karşı bakış açıları farklıydı. Biz ailecek ağabimize karşı evde hep sevgi ve şefkat içerisinde yaklaştık. Annem ona yaşamında bir çocuk gibi baktı. Sevgili ağabeyim dünyaya Allah’ın bir emaneti olarak geldi, yine Allah’ın emaneti olarak bu dünyadan ayrıldı. Ona iyi bir şekilde bakabildiysek ne mutlu bize. Bu vesile ile bu dünyadan garip bir şekilde ayrılıp gidenlere, şehitlerimize ve bugün burada aramızda bulunan dostlarımızın da yakınlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Bizleri bu acılı günümüzde de yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cenaze törenine Ayvacık Kaymakamı Dr. Salih Gelgeç, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Ergin, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay, Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Ergin ve Nazmi Tok, AK Parti Ayvacık eski İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Menteşe, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolu Başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Kaynak: Haber Merkezi