Op. Dr. Tezcan Sezgin törende yaptığı konuşmada, Çanakkale’ye hizmet ettiği için onur duyduğunu belirterek, “İnşallah güzel hizmetler sunmuş, güzel sonuçlar ortaya çıkarmışızdır. Bu çalışma sürecinde bize destek olan bürokratlarımıza, sayın valimize, yönetici arkadaşlarımıza, başhekimlerimize, basın mensuplarına ve tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak değişimi, bu bir görev değişimi. Hocamda inşallah bizim bıraktığımız yerden alır daha üst noktalara getirir. Kendisine hayırlı olmasını temenni ediyorum, Allah kimseyi mahcup etmesin. Bütün arkadaşlarımızın da çalışmalarına aynı hız aynı heyecanla ve aynı özveriyle devam edeceklerinden hiç şüphem yok. Hayırlı uğurlu olsun ”dedi.
 
Önemli olan vatandaşa dokunabilmek
Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini devralan Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ da, bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Önemli olan vatandaşa dokunabilmek, onların ıstırabını giderebilmek, bu bir bayrak yarışı. Artvin’ de Genel Sekreterlik görevi yaptım. Daha sonra Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcılığı görevinde iken böyle bir görev değişikliği oldu. O yüzden, Genel Sekreter arkadaşımıza çalışmalarında başarılar dileriz. Sağlık camiası büyük bir camia hep beraber Çanakkale halkımıza daha iyi hizmet vermek için buraya geldik. Bu makamlar baki değil. Çanakkale ihtişamı ile yerinde durur. Önemli olan buraya faydalı olabilmek, hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini artırabilmek, onların yanında olabilmek. Bu gaye ile bir araya geldik inşallah biz mutlu edebiliriz, mutlu şekilde de ayrılabiliriz. Genel Sekreterime teşekkür ediyorum.”
 
Konuşmaların ardından çiçek takdiminde bulunuldu. Devir teslim töreninin tamamlanmasının ardından Genel Sekreter Yeşildağ, Genel Sekreterliğe bağlı 11 sağlık tesisinin Başhekimleri ile toplantı yaparak çalışmalarına başladı.


 
 


Kaynak: Haber Merkezi