İlk olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Çanakkale kent merkezinde görücüye çıkan, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik 30’u yerel 20’si ulusal olmak üzere 50 fotoğrafın yer aldığı sergi ilçelerdeki yolculuğuna devam ediyor. Sergi son olarak Lapseki Belediyesi’nin katkılarıyla Çarşı Meydanı’nda ilçe sakinlerinin beğenisine sunuldu.
 


Serginin açılışı Kaymakam Tahir Şahin, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Emniyet Müdürü Hakan Göç, İlçe Jandarma komutanı Jandarma yüzbaşı Emrah Avdan, AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, İl Genel Meclis üyesi Tayfun Sevim, Hasan Engin’in katılımıyla gerçekleşti. Yüzlerce kişinin ilgi gösterdiği sergiyi gezenler o geceyi adeta tekrar yaşadı. Sergiyi gezen Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “15 Temmuz’da o gece yaşadıklarımızın yansıdığı fotoğraf sergisini hep birlikte gezdik. Gerçekten o geceyi tekrar yaşamış gibi olduk. Bu milletimiz demokrasisine, milli iradesine o gün sahip çıktığı gibi bu günde sahip çıkmaya devam ediyor. Biz milletimize tekrar teşekkür ediyoruz’ dedi.
 


“15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız”
AK Parti ilçe başkanı Halil Özer ise sergide şöyle konuştu; “Bugün 15 Temmuz’dan kalan anıları hatıraların yansıdığı fotoğraf sergisini belediye başkanımız, kaymakamımız, ve çok değerli Lapsekili vatandaşlarımız ile birlikte gezdik. Bu ülkede 15 Temmuz’un ayrı bir yeri var. Biz 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız da. 15 Temmuz bu milletin dik duruşudur. 15 Temmuz bu milletin dünyaya karşı dik duruşudur. 15 Temmuz bu milletin seçilmişlerine başbakanına, Cumhurbaşkanına sahip çıkmasıdır. 15 Temmuz bu milletin demokrasi aşığının olması günüdür. 15 Temmuz bayrağa sahip çıkma günüdür. 15 Temmuz ezana sahip çıkma günüdür tarihidir. O yüzden 15 Temmuz’un bu ülkede,  bu millet üzerinde ayrı bir yeri var. Bugün tekrar 15 Temmuz’u bize hatırlatan vesile olan her kese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın dediği gibi, 15 Temmuz bu ülke için önemli unutmayacağız ve unutturmayacağız. Gençlerimize, bizden sonraki nesillerimize 15 Temmuz’u sürekli anlatacağız.”
 


Kaynak: Haber Merkezi