Meteorolojiden yapılan açıklama şöyled; "Yurdumuzun bugün (29.08.2017 Salı) öğle saatlerinden itibaren Trakya’dan başlayarak serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Rüzgarın da bugün Marmara, ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
30.08.2017 Çarşamba Zafer Bayramı günü; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Karadeniz bölgesi ile İç Anadolu’nun kuzeybatısının aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop ile Kastamonu’nun kuzey ve Samsun’un batı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
31 Ağustos Perşembe (Arefe Günü); Yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı bekleniyor.
01.09.2017 Cuma (Bayramın 1.Günü); Serin ve yağışlı sistemin kuzeydoğuya doğru hareket ederek etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının tekrar artacağı bekleniyor Doğu Karadeniz’in aralıklı sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Bayramın 2. 3. Ve 4. Günleri Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının; yağışlarla birlikte Çarşamba günü batı bölgelerde, Perşembe günü iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, Cuma gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı ve ülkemiz genelinde Bayram süresince mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor."