Görevde bulundukları süre içerisinde uyum içerisinde başarılı çalışmalara imza atan Candan ile Çolakbayrakdar arasında keyifli bir sohbet gerçekleşti. Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’ye canla başla hizmet eden Kaymakam Ali Candan’a teşekkür ederek, Candan’ın Kayseri için bir değer olduğunu vurguladı.
Veda ziyaretinde bulunan Ali Candan’a, Kocasinan Kaymakamı olarak Kocasinan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, “4 yıldır Kocasinan’da Kaymakamlık görevini yürütmekteydiniz şimdide Çanakkale Vali Yardımcılığına görevlendirildiniz. Öncelikle Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Kocasinan ve Kayseri’de hep güzel hizmetler ve güzel anılar bıraktınız. Şehrimizde güzel hizmetlerle anılacaksınız. İnşallah yeni görevinizde de güzel hizmetlerle Çanakkale’de anılırsınız. Şehrimize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonrada yapacağınız hizmetlerde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kayseri’nin kendisi için özel bir yere sahip olduğunu ve uyumlu bir çalışma ortamında görev yaptığını dile getiren Ali Candan, “Kayseri’de kamu kurum ve kuruluşlarla 4 yıl boyunca çok uyumlu çalıştık. Bu süre zarfından Kocasinan Belediyesi ile çalışmalarımızdan dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum. Tatlı bir hatıra olarak Kayseri her zaman yüreğimizde yer alacak” diye konuştu.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret, Başkan Çolakbayrakdar’ın Ali Candan’a Kocasinan’ı hatırlatacak bir hediye takdim etmesiyle son buldu.
ESNAFTAN VEDA YEMEĞİ
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Kemal Erçalık, görev yaptığı süre içerisinde esnafın yanın olan tavrı ile dikkat çeken ve son yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile , Çanakkale Vali Yardımcılığına atanan Kocasinan eski Kaymakamı Ali Candan için veda yemeği düzenledi. Organizasyona Başkan Erçalık’ın yanı sıra, Talas Kaymakami Zekeriya Güney, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık , Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ve Kayseri dernekler masası Başkanı Osman Bal katıldı.Etkinlik, Kocasinan eski Kaymakamı Ali Candan’a plaket takdimi ile son buldu. (İHA)
 


Kaynak: İHA