Eğitim anlayışının temelinde ‘Merak eden çocuk öğrenir’ fikri yatan Doğa Koleji, sunduğu “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ile yeniliğe açık ve öğrenmeyi seven öğrenciler yetiştiriyor. 2015 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Çanakkale Doğa Koleji’nin kurucusu Dr. Zafer Tuna Taş, eğitimdeki başarılarını ve kurumun gelecek hedeflerini anlattı.

Doğa Koleji'nen yapılan açıklamaya göre Dr. Zafer Tuna Taş, “Çanakkale Doğa Koleji, ayrıcalıklı eğitim anlayışıyla, eğitimi dört duvarla sınırlamayıp, eğitimi Çanakkale de benzeri olmayan bir kampüste gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile özenle oluşturulmuş sınıfları, buz pateni pisti, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, ekoloji atölyesi, 3D ve lego sınıfları, dijital kütüphanesi, kapalı spor salonu, drama sınıfı ile öğrencilerini her alanda hayata hazırlıyor. Eğitimin hayatın bir parçası olduğuna inanan Çanakkale Doğa Koleji, Anaokulu’ndan Lise’ye her kademede özgüveni yüksek bireyler yetiştiriyor. Henüz minik adımlarla kampüse giren öğrenciler, yere sağlam basan birer birey olarak okulumuzdan mezun oluyor " ifadelerini kullandı.  
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR
Doğa Koleji’nden alınan bilgiye göre, geleceğin liderlerinin Çanakkale Doğa Koleji’nde yetiştiğini söyleyen Dr. Zafer Tuna Taş sözlerine şöyle devam etti. “Doğa Koleji olarak amacımız, çocukların akademik potansiyelini en üst noktaya çıkarmalarının yanı sıra sosyal, öz güveni yüksek, üretken, yaratıcı ve liderlik özellikleri taşıyan bireyler olmalarını sağlamaktır. Bunu yaparken çocuklarımızın bireysel farklılıklarını da göz önünde bulundurarak, öğrenci merkezli bir sistem belirledik. Bizim için önemli noktalardan biri her bireyde olduğu gibi farklı öğrenme modellerini sahip çocuklar için eğitimde doğru zemini hazırlamaktır. Anaokulu eğitimimiz İstanbul Üniversitesi ile birlikte oluşturduğumuz Fen-Matematik, Güzel Sanatlar, Kişisel ve Sosyal Gelişim modüllerini görsel, işitsel ve kinestetik öğretim yöntemlerini sınıf içinde akıllı tahtalar yardımı ile aynı anda uygulamaktayız. Okul öncesi 4 yaş grubunda 10 saat, 5 yaş gruplarında 18 saat, ilkokul da 14 saat, Ortaokul da 20 saat, Anadolu Lisesinde ise 13 saat yoğunlaştırılmış LYS ingilizce dil eğitiminin yanı sıra drama, ekoloji, görsel sanatlar, müzik, buz pateni, dans, jimnastik, satranç, geleneksel oyunlar ve kids athletic programları branş öğretmenleri tarafından uygulanmaktadır. Çanakkale Doğa Anaokulu'nda çocuklar, güvenli bir ortamda ve uzmanların gözetiminde en nitelikli eğitimi alıyor. Böylece sorgulayabilen, araştırabilen, öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren bireyler olarak yetişiyor. Doğa Anaokulu'nda öğrencilerimiz küçük yaşta İngilizce ile tanışıyor ve yabancı dili günlük hayatta kullanmayı öğreniyor. Doğa İlkokulu’nda öğrencilerimiz, onlara sunduğumuz sıkıcı olmayan sıkı bir akademik eğitim ile başarıya ulaşıyor ve böylelikle kendilerine olan özgüvenleri artıyor. Doğa Ortaokulu’nda uyguladığımız öğrenci merkezli eğitim yaklaşımı (SOES) ile öğrencilerimize ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyoruz. Böylece öğrencilerimiz sadece sınavlara değil, aynı zamanda hayata da hazırlanıyor. Doğa Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimiz, kişisel yeteneklerini ve eğilimlerini keşfedecekleri bir dünya ile tanışıyor. Geleceğin liderlerini yetiştiren Doğa Koleji, TEOG başarı puanınıza göre yüzde100'e kadar burs imkanı da sunuyor. Doğa Anadolu Lisesi’nde uyguladığımız t-MBA ile iş hayatına donanımlı ve vizyoner bireyler kazandırıyoruz. Üniversiteyi kazanmanın sırrı Doğa’da gizli. Çanakkale’nin en büyük kampüsünde Atatürk’çü, çağdaş ve başarılı bir doğa nesli yetişiyor”
 


Kaynak: Haber Merkezi