Ardından İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesinin saha ve sistem üzerinde entegrasyonunun sağlanmasıyla ilgili Projenin Çanakkale Sorumlusu Ozan Öztürk tarafından bilgilendirmede bulunuldu.  Toplantıda Vali Orhan Tavlı,  merkez köy ve mahalle muhtarlarının  gündeme taşıdığı  talep ve önerilerle ilgili  olarak  yetkililere gerekli talimatları verdi.

Toplantıda; Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü,  İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ ve  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz da bulundu.

Toplantıya katılan muhtarlar, İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade etti. Vali Orhan Tavlı da yaptıkları çalışmalardan dolayı İl Özel İdaresi Yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ederek güçlü bir il Özel İdaresine sahip olduklarını, İl Özel İdaresinin 2018 yılında yapılacak çalışmaları şimdiden planladığını ve 2018 yılında yapılacak alt yapı ve üst yapı çalışmalarına daha da hız verileceğini kaydetti.


Kaynak: Haber Merkezi