AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’ın, bir ay önce beldedeki Gençlik Kolları toplantısında, "Kepez’in ilçe olması gerekir. Kepez’e de yakışır" sözleri üzerine 2 hafta önce Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok tarafından başlatılan imza kampanyasına bir de belediyenin pankart çalışması eklendi. 26 bin nüfuslu beldede ilçe olma heyecanı daha da arttı. Beldenin cadde ve sokaklarını ilginç afişler ve pankartlarla süslendi.
Kepez Belediyesi Hizmet binası girişindeki imza defterinde 2 bin, AK Parti Kepez Belde Teşkilatı tarafından 3 mahallede açılan stantlarda ise 3 bin imza olmak üzere 5 bin imza toplandı. 15 gün önce Kepez Belediyesi tarafından başlatılan ‘Kepez Halkı İlçe Olmak İstiyor’ imza kampanya kapsamında pankart çalışmasıyla beldenin cadde ve sokaklarını, ‘Erik Dalı Gevrektir, İlçe Olmak Gerektirir’, ‘En Büyük Belde, En Şirin İlçe’ ve ‘Anlatılmaz Yaşanır, İlçe Olmak Yakışır, ‘Çağdaş Bir İlçe Doğuyor’, ‘Gönüllerin İlçesi Kepez’, ‘Beldelerin Birincisi, İlçelerin En Yenisi’ yazılı birbirinden ilginç pankartlar oldukça dikkat çekiyor.
Kepez'in ilçe olması için imza kampanyasına katılan İbrahim Özçelik, "Kepez'in ilçe olmasını istiyoruz. Kepez'in çok geliştiği için ilçe olmasından yanayız. Burası hak ediyor ilçe olmayı. O yüzden yürekten ilçe olmasını istiyoruz" dedi.
Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın, Kepez’de Gençlik Kollarıyla ilgili yapmış olduğu toplantıda, ‘Kepez’in İlçe olması gerekir. Kepez’e de yakışır’ sözleri üzerine bizde harekete geçtik. Bundan iki hafta önce AK Partili, CHP’li ve o dönem Bağımsız Belediye Meclis üyelerimizin imza onayıyla birlikte biz start verdik. Orası Belediye Meclisi ve Belediye Başkanıyla birlikte halkın iradesini tamamını kucaklayan bir ortak zemindi. Bizim ilçe olmamız bütün şehir süreciyle birlikte tartışılmakta. Eğer bütün şehir olunacaksa, o süreçle alakalı beldeler mahalle oluyor. Biz mahalle değil, biz Belediye olalım. Ve o idari yapılanma sürsün. Kendi bütçemizi kullanalım. Kendimizi irade edelim. Böyle bir destek noktasına taşındı. Bu destek kendini farklı şekillerde ifade etmeye başladı. Biraz önce ifade ettiğim gibi Belediye Meclis üyeleriyle birlikte benim imzalamış olduğum mutabakat metni ile birlikte ortaklaştık. Akabinde geçen hafta imza kampanyası başlattık. 2 bin civarında imza topladık. Diğer bir siyasi partide imza kampanyası için stant açıyor. Biz Belediyenin 16 noktasındaki bunun yaklaşık 10 tanesi esnafların olduğu yani dükkan, market ve benzeri türü yerlerde de koyduk. Vatandaşlarımıza elimizden geldiğince anlatıyoruz. Geçen hafta itibariyle de kentimizin, beldemizin birçok yerine 30-40 civarında afişlerimizi, pankartlarımızı astık. 3 yada 4 günde bir bu pankart ve afişlerin yerlerini değiştiriyoruz. ‘Erik dalı gevrektir, Kepez İlçe olmayı gerektirir’ gibi. Bunları biz bulmadık. Belediye girişindeki slogan kutusuna vatandaşlar, belediye çalışanları tarafından yazılan yazıların içinden etkileyici, akılda kalabilen sloganları pankart haline dönüştürüp, beldemizin birçok yerine astık. Bu kampanyaya katkımızı, aklımızı sunmaya devam ediyoruz. Olur muyuz? İnşallah oluruz. Olur muyuz? Laf ağızda çıktı. Olmalıyız. Hatta onu da sloganlaştırdık. Onu da Tarım Kredi Kooperatif önünde ana caddeye astık. Laf ağızdan çıktı. İlçe olmak zamanı dedik. İlçe olma süreciyle alakalı gerekli girişimlerimizi yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu. (İHA)
 


Kaynak: İHA