Ayvacık Jandarma Komutanlığı ekipleri, kıyıya vurmuş vaziyette Ayvacık’ın Küçükkuyu Beldesi ile Behramkale köyü arasında 300 kilograma yakın uyuşturucu madde olan skunk ele geçirdi. Jandarma ekipleri olayla alakalı olarak 6 şüpheliyi de gözaltına aldı.
Edinilen bilgilere göre Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde batan teknedeki 1 ton 411 kilo uyuşturucu madde skunk denize saçıldı. Bir uyuşturucu paketinin kıyıya vurmasıyla ortaya çıkan olayın ardından, lodosun da etkisiyle Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerine kadar yayılan uyuşturucu paketleri tek tek toplandı. Olayla ilgili Balıkesir’de 2 kişi gözaltına alınırken, 6 kişi de Ayvacık’ta gözaltına alındı.
Ayvalık ilçesi Yellice Adası açıklarında uyuşturucu madde taşınan ahşap tekne battı. Teknedeki paketler halindeki vakumlanmış uyuşturucu madde, denize dağıldı. Olayın ardından jandarma ekipleri adada, Sahil Güvenlik ekipleri de denizden ve havadan arama çalışması başlattı. Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteriyle Yellice Adası açıklarında ahşap bir teknenin battığı, bölgede uyuşturucu paketlerinin denize yayıldığı görüldü. 
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvalık ilçesi Yellice ve Kamış adaları bölgelerinde yapılan aramalarda, 853 kilo daha skunk ele geçirildi. 
300 KİLO UYUŞTURUCU PAKETLERİ AYVACIK SAHİLİNE DAĞILDI
?Bölgedeki lodosun etkisiyle bazı uyuşturucu paketleri Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerine kadar ulaştı. 14 paket halindeki 250 kilograma yakın skunk, Küçükkuyu beldesi ile Behramkale köyü arasındaki sahil şeridinde jandarma ekiplerince, 50 kilograma yakın skunk ise Küçükkuyu beldesi önlerinde denizde Sahil Güvenlik ekiplerince bulundu.
Yapılan araştırmalarda teknenin V.Y.'ye ait olduğu saptandı. Aşırı yükleme nedeniyle su alarak battığı tespit edilen teknenin sahibi V.Y. ile İ.İ.Ç. adlı kişi de gözaltına alındı.
AYVACIK’TA 6 GÖZALTI!
Ayvacık sahilinde kıyıya dağılan uyuşturucu madde poşetleri jandarma ekiplerince ele geçirildi. Ayvacık sahillerinden paket paket uyuşturucu madde toplayan jandarma ekipleri, sahilde bekleyen ve olayla bağlantılı oldukları değerlendirilen 6 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilere ait 2 araca da el konuldu. Gözaltına alınan 6 kişi jandarma ekiplerince adliyeye sevk edildi.
PİYASA DEĞERİ 66 MİLYON 300 BİN TL
Bölgede toplam ele geçirilen toplam skunk miktarı 1 ton 411 kiloya çıktı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, uyuşturucu maddenin piyasa değerinin yaklaşık 66 milyon 300 bin TL olduğunu açıkladı.