Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün kuruluşunun 172. yıl dönümü nedeniyle Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda tören düzenlendi.
Ayvacık Tapu Müdürü Hüseyin Erdoğan tarafından Atatürk Kaidesi’ne çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Törenin ardından açıklamalarda bulunan Ayvacık Tapu Müdürü Hüseyin Erdoğan, “Ülkede yaşayan insanlar için mal emniyeti ve bunun devlet güvencesiyle korunması olduğu kadar, toprağa dayalı bütün üretim faaliyetleri ile mekan temini çalışmalarında kamuya hizmet verecek alanların temini ve düzenlenmesinde 1’inci derece hizmet verip, teknolojiyi yakından takip eden bir kurum olarak çalışıyoruz. Bilgi ve belgeler elektronik ortama alınarak, kurulan sistemler ile vatandaşımıza sunulan hizmetler daha kolay ve güvenli bir şekilde verilmeye başlanmıştır. Web Tapu sistemi ile vatandaşlarımız, taşınmazlarını internet üzerinden e-devlet üzerinden takip edip, yönetebilmektedirler. Bu şekilde başvuru yapabilir, taşınmazlarını görüntüleyebilir, konumunu haritada görebilir ve elektronik ortamda harçlarını ödeyerek yetki verebilmektedirler” dedi.
Düzenlenen etkinliğe Ayvacık Jandarma Komutanı Binbaşı Emre Önem, Ayvacık Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Cura, Ayvacık Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Ekici, Ayvacık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nilifer Tekbıyık ve çok sayıda kurum personeli katıldı.