Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, YKS'ye girecek olan öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Vali Aktaş mesajında, "27 – 28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) eğitim hayatında öğrencilerimiz için dönüm noktalarından biridir. 

Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek için değerli öğretmen ve velilerimizin özverili çalışmaları ve destekleri ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz, kendilerine sunulan olanakları en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Bu nedenle çocuklarımıza güven telkin etmeli, sınavın hayatın kendisi olmadığını da belirtmeliyiz.

Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli tedbirler alınmıştır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sınava girecek öğrencilerimizin sağlıklarını korumak amacıyla Çanakkale’mizde gerekli tüm önlemler alınmış, yeterli düzeyde idareci, öğretmen ve personel görevlendirmeleri yapılmıştır. Öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecek olan bu tedbirlere, tüm Çanakkaleli vatandaşlarımızın da eksiksiz olarak riayet edeceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; emek ve destekleriyle öğrencilerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum. Ülkemize ve milletimize hizmet etmelerini arzu
ettiğimiz gençlerimizin, emeklerinin karşılığını almalarını temenni ediyor, eğitim hayatları için önemli bir aşama olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Gazete Vitamin