AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Arı Yetiştiricileri Birliği ve bal üreticileriyle bir araya geldi.
 
Çanakkale’de sektör ziyaretleri kapsamında bir dizi temaslarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Arı Yetiştiricileri Birliği ve bal üreticileriyle bir araya geldi.
 
Çanakkale’nin önemli bir arıcılık potansiyeline sahip olduğunu ifade eden Turan, “Çanakkale, zengin bitki örtüsüyle arıcılığa son derece elverişli bir şehir. Her geçen gün arıcılıkta ve bal üretiminde üstüne katarak yol alıyor. Çanakkale’de arıcılığı geliştirmek ve bu konuda bir marka olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce desteklerimizle Türkiye’de ilk defa arıcılık projesini şehrimizde uyguladık. Bu proje ile 400 arıcımıza içinde arısı ile birlikte 5 bin 750 adet kovan dağıttık. Amacımız Çanakkale'mizde üretilen balın kalitesini daha da yükseltip pazarlamasının en iyi şekilde yapılmasını sağlamak.” dedi.
 
Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’yi ve tarihini bilmeyen bir ekiple karşı karşıyayız” sözlerine sert tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “AK Parti, kadim tarihimizden aldığı ilhamla, lideriyle ve milletin desteğiyle ülkemizi yeniden tarih sahnesine çıkaran bir harekettir. AK Parti, her zaman tarihiyle gurur duyan, bu şanlı tarihe ve ecdada karşı yüksek bir sorumlulukla gece gündüz çalışmayı şiar edinen bir partidir. Biz tarihimizi de CHP’nin yaptıklarını da çok iyi biliyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi tarihi kodlarıyla ve hedefleriyle buluşturan bir yönetimi eleştirmek yerine alkışlaması gerekir. Kendisi için asıl tarih, CHP genel başkanlığı koltuğuna oturduğu tarihten başlar. Sorsanız öncesini bilmez. Bu 10 yıllık sürenin de ne kadar başarısızlıklarla ve kötü hatıralarla dolu olduğu herkesçe malum. Kılıçdaroğlu, uçak fabrikası üzerinden ahkam kesmeye kalkıyor; ancak bilmediği bir husus var, uçak fabrikasını kapatan da CHP’dir. İşte milletin rüyalarını, milletin geleceğini hep böyle heba ettiklerinden dolayı, darbesiz 70 yıldır iktidar olamıyorlar, bu millet bu zihniyete yetki vermiyor.” şeklinde konuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi