Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Çanakkale 1. Olağan İl Kongresinde CHP, İyi Parti ve Gelecek Partisi İl başkanları da katılım gösterdi.

DEVA Partisinin Kolin Otel’de düzenlenen 1. Olağan İl Kongresi kentin siyasetçilerini de bir araya getirdi. Kongreye, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım da katılarak Genel Başkan Ali Babacan’ın konuşmaları dikkatli şekilde dinledi. 

Deva Genel Başkanı Ali Babacan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle; “Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı? Küçük ortak, ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağırarak fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefettenmiş hiç fark etmiyor. Çok bağırıyorsunuz. Bağırmayın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu ülkenin sizin yüzünüzden dünya kadar sorunu var. RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Pandemi döneminde çocuklarımız evlerde. Onların edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok yanlış. Evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen. Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borçlanma kadar, sadece son iki senede ilave borç oluşturmak mıdır güçlü ekonomi? Dolarda, euroda, faizde, enflasyonda artışı önleyememek, Merkez Bankasının rezervlerini tüketmek midir güçlü ekonomi?”
 


Kaynak: Haber Merkezi