Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, yaptığı açıklamada aşı çalışmalarını desteklediklerini belirterek, esnaflar için de kısa sürede aşı uygulamalarının yapılmasını beklediklerini söyledi.

Normale hayata dönebilmek için sürecin başından itibaren tüm dünya ile birlikte kendilerinin de gelişmenin aşı olduğunu aktaran Özcan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Hastalığın sürdüğü her bir gün sağlığımızla birlikte günlük yaşam ve ekonomimizin sürdürülmesi için de büyük tehdit oluşturuyor. Aşılama çalışmalarının tüm toplum tarafından desteklenmesini bu yolla kısa sürede toplumun önemli bir kısmının aşılanarak hastalığın yayılışının durdurulması için tüm toplum ve kurumlar elinden gelen hassasiyeti göstermelidir.
 
ESNAFLARIMIZ ÇOK KİŞİYLE TEMAS HALİNDE VE RİSKLİ
Aşılama çalışmalarının en kısa sürede yapılmasının önemini biliyor ve destekliyoruz. Esnaflarımız da topluma hizmet verirken halkın her kademesi ile sıkı bir temas hali içinde bulunuyorlar. Birlik olarak aşılama çalışmalarını desteklediğimiz gibi esnaflarımız için de kısa sürede aşı uygulamalarının yapılmasını bekliyoruz. Bu doğrultuda yetkili mercilere esnaflarımızın aşılanması için taleplerimizi ve birlik olarak üstümüze düşecek sorumlulukları yerine getirme noktasında işbirliği isteğimizi iletiyoruz. Beklentimiz kısa sürede esnaflarımızın da aşılanması ve günlük yaşamın tüm unsurlarıyla normale bir an evvel dönmesi için el birliği ile çalışılmasıdır. Tüm yurdumuzla birlikte Çanakkale'mizde de aşılama çalışmaları başladı. Aşılamalar öncelikli grup olan sağlık çalışanlarımızın aşılanmasıyla başladı. Pandemi hastanesi olarak görev yapan Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali İlk olarak aşılananlardan oldu. Başhekim geçtiğimiz aylarda koronavirüs tedavisinden başarıyla çıktıktan sonra plazma bağışçısı da olmuştu.”
 


Kaynak: Haber Merkezi