Çanakkale ilini olumsuz etkileyebilecek meteorolojik uyarılar çerçevesinde yapılacak olan çalışmalarda alınacak tedbirleri görüşmek, değerlendirmelerde bulunmak ve ilgili birimler arasında koordinasyonu sağlamak üzere Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.
 
Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu toplantısına; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Vali Yardımcısı- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan,  İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Karayolları 142. Şube Şefi Orhan Yıldız, Meteoroloji Müdürü Mustafa Yıldız ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. 112 Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kış mevsimi ile ilgili alınması gereken önlemlerin katılımcılara anlatıldığı toplantıda; yerleşim yerlerinde alınacak trafik tedbirleri, yerleşim yeri dışında alınacak trafik tedbirleri, denetimde görevli personel ve ekip araçları konuşularak değerlendirildi.
 
Olumsuz hava koşullarında Çanakkale’de vatandaşların huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için tüm kurumların iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarının önemini belirtilen Vali İlhami Aktaş, “Vatandaşlarımızın yaşayabilecekleri sıkıntıları bertaraf etmek elimizdeki imkanları iyi kullanarak vatandaşlarımızı mağdur etmemeliyiz. İyi ve hızlı koordine olarak sorunları çözmeliyiz” şeklinde konuştu. Toplantıda; Kış mevsiminde günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyecek hava koşullarında, şehirlerarası, şehir içi ve köy yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için, ilgili kurumların alacağı tedbir, görev ve sorumluluklar belirlenip kış mevsiminde oluşabilecek olumsuz hava şartlarında alınacak tedbirler görüşülerek karara bağlandı.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi