Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlarımız için gerçekleştirdikleri çalışmaları Şubat ayı boyunca da aralıksız olarak sürdürdü.
 
Veteriner İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Şubat ayı boyunca 50 kedi ve 19 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlarımız, alındıkları bölgelere geri bırakıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda can dostların beslenme konusunda da titizlikle çalışıyor. Kent genelindeki beslenme odaklarının düzenli olarak kontrolü sağlanırken, Ocak ve Şubat aylarında can dostlar için toplam 5 ton mama desteği sağlandı.
 
Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlar, belediye ve kentlilerin de duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Şubat ayında 14 köpek ve 1 kedi yeni yuvalarına kavuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi