Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Kahraman Türk Ordumuzun en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde resepsiyon verildi.
 
Çanakkale Valiliği tarafından Subay Orduevinde verilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda davetliler Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş tarafından karşılandılar. 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonuna; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Vali Yardımcıları Ali Muhiddin Varol, Hakkı Uzun ve Abdullah Köklü, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, kaymakamlar, Çanakkale Baro Başkanı Av. Soner Aydın, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gülşen Uz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sebahat Korkmaz Demir, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, il müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit aileleri, muharip gaziler, kamu kurum ve kuruş temsilcileriyle toplumun her kesiminden davetliler katıldı.
 
Tarihimizin en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı bandosu tarafından salonda konser verildi. Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş konuklarla yakından ilgilendiler.


Kaynak: Haber Merkezi