Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; 
-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (Yeni KOSGEP desteği müjdesi) Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup, meslek lisesi, üniversite mezunu gencimizi en az 12 ay boyunca istihdam eden işletmelerimize, 100 bin lira destek veriyoruz. Kadın istihdamında bu rakam 110 bin lirayı buluyor. Mikro işletmelerde 2 ve küçük işletmelerde 5 personele kadar uygulanacak bu destek rakamı faizsiz olarak 2 yıl sonra 24 ayda geri ödenecek. Amacımız bu programla 75 bin yeni istihdam. 
-Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur Korumalı TL mevduatına, 78 milyar liralık bir geçişin yaşanması vatandaşımızın ekonomi programına olan güveninin işaretidir.
- Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi modeline ilişkin yasal düzenlemelerin yarın Meclis’in takdirine sunulacağını açıkladı.
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizde ve dünyada hammadde temininde ve tedarik zincirlerindeki aksaklıklar ve girdi fiyatlarındaki beklenmedik artışlar sebebiyle hazırlanan fiyat farkı çalışması Meclis’in takdirine sunulma aşamasındadır.
- Cumhurbaşkanı  Erdoğan: Kömür yardımının önümüzdeki yılla birlikte, doğalgaz faturası desteği olarak da verilebileceğinin müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum.
-  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2021 yılı enflasyonu) Her ne sebeple olursa olsun vatandaşlarımızın böyle bir tabloyla karşı karşıya kalmasından dolayı üzüntülüyüz. Enflasyonun boynunu kırarak en kısa sürede tekrar tek haneli rakamlara getirmekte kararlıyız.
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memurlarımızın maaş artışını yüzde 30,5’e çıkardık.
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak.


Kaynak: DHA