Çanakkale Devlet Hastanesi’ nde göreve başlayan Çocuk Hematoloji-Onkoloji Uzmanı Dr. Ayşe Burcu AKINCI’ nın Eylül ayında hasta kabulüne başlamasıyla Çocuk Hematoloji-Onkoloji polikliniği faaliyete geçirilmiş, Çanakkale ilindeki büyük bir eksiklik giderilmiş oldu.
1980 yılında İstanbul’ da doğan Uzm. Dr. Ayşe Burcu Akıncı 2005 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ nden mezun olmuştur. 2005-2010 tarihleri arasında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine ihtisasını yapmış olup; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı’ ndan sonra, 2013-2016 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji üzerine yandal ihtisasını tamamlamıştır. Eylül 2017 tarihi itibariyle görevine Çanakkale Devlet Hastanesi’ nde başlamış olan Uzm. Dr. Ayşe Burcu Akıncı evli ve bir çocuk annesidir.
Çanakkale Devlet Hastanesinde hasta kabulune başlanan Çocuk Hematoloji-Onkoloji Polikliniği hastalarının; anemi (kansızlık), talasemi majör (Akdeniz Anemisi), kanama bozuklukları(hemofili, von willebrand hastalığı, trombosit düşüklükleri,vs), tromboz (kanın damar sistemi içinde gereksiz yere pıhtılaşması), lenfadenopatiler, kemik iliği yetmezlikleri, lösemi (kan kanseri) ve çocukluk çağının diğer tüm kanserleri (beyin tümörleri, kemik tümörleri, göz tümörleri…) hastalıklarının teşhis, tedavi ve yönlendirmeleri yapılmaktadır.


Kaynak: Haber Merkezi