Ayvacık’ın Gülpınar köyünde hazırlıkları tamamlanan zeytin ve zeytinyağı müzesinde zeytinin ve zeytinyağının tarihsel serüveni ziyaretçilere anlatılacak.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ayvacık Kaymakamlığı, GMKA ve İÇDAŞ A.Ş. tarafından yapılan çalışmalarla Ayvacık’ın Gülpınar köyünde Çanakkale’nin en önemli tarımsal ürünlerinden zeytin ve zeytinyağının üretim safhalarının sergileneceği Gülpınar Zeytinyağı Müzesi’nde incelemelerde bulundu.
Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik ve Ayvacık İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay’ın da bulunduğu Gülpınar Zeytinyağı Müzesi incelemesinde, Çanakkale’nin en önemli tarımsal ürünlerinden zeytin ve zeytinyağının üretim safhalarının sergileneceği 1.500.000 TL proje bedeliyle bölge turizmine kazandırılma çalışmaları devam eden ‘Zeytinyağı Müzesi’ hakkında Vali Orhan Tavlı’ya yetkililer tarafından bilgi verildi.   Gülpınar Zeytinyağı Müzesi‘nin, yakınında bulunan Apollon Smintheion Ören Yeri’ne gelecek ziyaretçiler için yeni bir çekim merkezi oluşturacağını ifade eden Vali Orhan Tavlı, Zeytinyağı Müzesi çalışmalarında emeği geçen tüm personele teşekkür ederek, Gülpınar Köyü’ne hayırlı olması temennisinde bulundu.

(Haber Merkezi)