Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, IPARD II programı döneminde çıkılmış olan 10. Çağrı İlanı başvurularının tamamlandığını ve Çanakkale’de uygun yatırım tutarı yaklaşık 144 milyon lirayı bulan 25 adet projeye, yaklaşık 62 milyon TL tutarında destek talebi aldıklarını açıkladı.
 
TKDK İl Koordinatör Vekili Uçar, 7 Ocak 2021 tarihinde çıkılan IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbirinden toplam destek tutarı 15.467.140,50 TL olan 4 adet küçükbaş ve 4 adet büyükbaş hayvancılık tesisi ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik yatırımlar (103) tedbirinden toplam destek tutarı 46.325.007,57 TL olan 4 adet süt ve süt ürünleri işleme, 2 adet su ürünleri işleme ve 11 adet meyve sebze işleme tesislerine yönelik yatırım başvurularının kabul edildiğini ifade etti.
 
Başvurusu yapılan projelerin inceleme sürecinin tamamlanmasının ardından hibe sözleşmesi imzalanarak destekleneceğini işaret eden Uçar, bu projelerin yanı sıra, hali hazırda yatırım süreci devam eden projeler ve önümüzdeki dönemlerde çıkılacak çağrı ilanları ile birlikte Çanakkale ve ülke ekonomisine yeni yatırımları kazandırmaya, Çanakkale’mizin üretim ve istihdamına katkı sunmaya devam edeceklerini belirtti.
 


Kaynak: Haber Merkezi