Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi  Kalp Damar Cerrahi bölümü gerçekleştirdiği başarılı operasyonlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Kalp Damar Cerrahisi alanında gerçekleştirilen başarılı operasyonlar ve işlemler sayesinde hastaların dış merkezlere gitmelerine gerek kalmıyor.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi bölümü gerçekleştirdiği başarılı operasyonlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Göğüs ağrısı şikayeti ile acil servise başvuran 57 yaşındaki Şükrü Emir, kalp krizi teşhisi konularak tedavisine başlandı.
Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Buğra Destan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Hastamızın operasyon hazırlıkları yapılırken hastamızda kalp damarlarındaki tıkanıklığın yanısıra şah damarlarında darlık ve aort kapak darlığı saptandı. Operasyon hazırlıkları tamamlandıktan sonra 20.09.2022 tarihinde aynı seansta Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Engin Gürcü’nün de katılımıyla Kalp cerrahisi ekibince 3 damar bypass ile aort kapak replasmanı ve sol şah damarı ameliyatı yapıldı. Ameliyattan sonra yoğun bakım takibi tamamlanan ve servise alınan hastamız kan sulandırıcı ilaç dozu ayarlaması için takip edildi ve 30.09.2022 tarihinde şifa ile taburcu edildi. Her bir ameliyatın ayrı ayrı yüksek riskli olduğu bu hastamızda ameliyatlar aynı seansta başarılı operasyonla tamamlanmıştır.” dedi.
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ise, “Çanakkale ilimizde Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi olarak erişkin kalp ve damar ameliyatlarının tümü başarı ile uygulanmaktadır. Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinin uyumlu çalışması dolayısıyla hastalarımız hastaneye başvurularının ardından en kısa sürede tedavileri yapılıp sağlığına kavuşmaktadırlar. Çanakkale halkının artık kalp ameliyatları için başka şehirlere gitmesine gerek yoktur. En iyi şekilde hizmet veren Kalp Damar Cerrahisi ekibi sayesinde hastalarımız emin ellerdedir” dedi.


Kaynak: Haber Merkezi