Tekerlekli Sandalye Basketbol liglerinde 2008 yılından bu yana mücadele eden Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'nün 2020-2021 sezonunda 1. Lig’de mücadele etmeye hak kazanmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Turan, Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yasin Zengin’i ve sporcuları tebrik ederek başarılar diledi. Sporun birleştirici ve kucaklayıcı gücü olduğuna değinen Turan, “Önceden Çanakkale’miz ne yazık ki birçok alanda olduğu gibi gençlik çalışmaları ve spor alanında da ihmal edilmişti. Çanakkale’miz artık spor ve gençlik faaliyetleriyle de adından söz ettiriyor” dedi.
 
Çanakkale’nin her alanda bir marka olması için gayret ettiklerini ifade eden Turan, “Gençlerimizin ve hemşehrilerimizin sporla daha fazla buluşması için çalışıyoruz. 2002 yılında Çanakkale’mizde lisanslı sporcu sayısı 642 kişiyken, 2019 yılı itibarıyla bu sayı 33 bin 750 kişiye ulaştı. 2002 yılında 14 olan spor tesisimizin sayısı 2019 yılında 48’e yükseldi. Tüm köylerimize halı saha ve basketbol sahaları kazandırmaya çalışıyoruz. Birçok yerde açılışlarını yaptık. Çanakkale Gençlik ve Sporcu Kamp Eğitim Merkezi, tamamlandığında Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor kamp merkezi olacak ve 81 ilden gençlerimizin hizmetine açılacak. 75 milyon TL değerindeki bu dev bir proje ile sporun kalbi Çanakkale’de atacak. 500 yatak kapasiteli kamp merkezimiz gençlerimize, üniversite öğrencilerimize ve sporcularımıza bambaşka bir alan oluşturacak.” şeklinde konuştu.
 
Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi ve sporcular da her konuda desteklerinden dolayı AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür ederek hedeflerinin Süper Lig’e çıkmak olduklarını belirtti.